ViroMed Quality Control Laboratory

مجموعه آزمایشگاه های
تخصصی ویرومد (دانش بنیان)

ویرومد، انتخاب کیفیت و سلامت

Search
Close this search box.

تشخیص گلوتن غلات و مواد غذایی برای بیماران سلیاک و دارای حساسیت به گلوتن در آزمایشگاه تخصصی ویرومد

 

مقدمه

بیماری سلیاک، آلرژی گندم و حساسیت به گلوتن اختلالات متابولیکی هستند که هر کدام منشا مختلف دارند ولی علائم مشترکی را در کودکان شامل اسهال مزمن، درد و نفخ شکم، یبوست، تاخیر در رشد و کاهش وزن و تحریک پذیری بالای سیستم گوارش، تحریک تنفسی، تحریک پوستی و کهیر، حساسیت مخاطی بروز می نماید.

سلیاک: یک اختلال ژنتیکی خودایمنی مادرزادی است که از والدین به کودکان منتقل می شود در بعضی افراد با علائم کمتر و در بعضی مبتلایان با علائم حاد بروز می نماید بر اساس تحقیقات انجام شده در هر هزار نفر 13 نفر را شامل می شود.

آلرژی به گلوتن: که در بسیاری از مبتلایان با بیماری سلیاک اشتباه گرفته می شود عامل ژنتیکی ندارد و فقط زمانی بروز می نماید که شخص مبتلا از گندم و یا غلات حاوی گلوتن تغذیه نماید و دچار حساسیت گوارشی شود. این حساسیت می تواند بصورت مقطعی بوجود بیاید و بعضا در طول مدت عمر کاهش و یا کلا از بین برود.

آلرژی به گندم: یک نوع حساسیت به پروتئینهای گندم وعدم تحمل پروتئین‌های گندم مخصوصا گلوتن گندم است که باعث آلرژی مخصوصا آلرژی های تنفسی و پوستی در مبتلایان ایجاد می نماید در این مورد ممکن است شخص نسبت به پروتئینهای گندم از طریق خوردن و یا تنفسی حساسیت داشته باشد و دچار آلرژی پوستی و گوارشی شود.

مدیریت و درمان بیماری سلیاک، آلرژی به گلوتن و آلرژی به گندم

مهمترین اصل در مدیریت موارد فوق این است که شما اطمینان حاصل کنید که از دادن تمام مواد غذایی حاوی گلوتن شامل گندم، چاودار و جو، و همچنین مواد افزودنی که ممکن است حاوی گلوتن باشند مثل انواع پاستا، پیتزا، کراکر، غلات، نان و محصولاتی که با استفاده از گندم، چاودار و جو تهیه می‌شوند به مبتلایان به سلیاک و افراد دارای آلرژی به گندم و گلوتن جلوگیری گردد.

در خصوص مبتلایان به سلیاک شخص مبتلا لازم است در تمام مدت زندگی یک رژیم غذایی جدی و سختگیرانه فاقد گلوتن را رعایت نماید در اینصورت پس از حذف گلوتن از رژیم غذایی، علائم بیماری به تدریج ناپدید می‌شوند و روده کوچک در عرض چند ماه بهبود یافته جذب مواد غذایی بصورت نرمال انجام می شود و کلیه علایم بیماری از بین می رود.

استفاده غذاهای بدون گلوتن و یا دارای گلوتن کمتر از 20 ppm

از غذاهای حاوی گندم، چاودار و جو جدا خودداری شود از میوه های تازه، سبزیجات، شیر، تخم مرغ، گوشت و مرغ فرآوری نشده، برنج، ذرت و سیب زمینی فاقد گلوتن هستند غلات طبیعی بدون گلوتن مانند گندم سیاه، کینوا و ارزن منبع خوبی از مواد مغذی هستند اما ممکن است با گندم ترکیب شوند. این غلات و آردها فقط در صورتی باید استفاده شوند که برچسب “بدون گلوتن” داشته باشند.

خوشبختانه بسیاری از تولید کنندگان معتبر در کشور محصولات غذایی مختلف کودک فاقد گلوتن تولید می نمایند بطوری که در حال حاضر شما می توانید غذاهای آماده و فرآوری‌شده که برچسب فاقد گلوتن دارد و یا عنوان میزان گلوتن کمتر از 20 ppm را تهیه نمایید. تمام محصولات تولیدشده در بیشتر کشورها برچسب «فاقد گلوتن» یا «بدون گلوتن» دارند، تا مشخص شود که این محصولات یا به طور طبیعی فاقد گلوتن هستند و یا سطح گلوتن آنها پایین‌تر از ۲۰ PPM؛ است زیرا وجود گلوتن کمتر از ۲۰ ppm به اندازه‌ای کم است که توسط بیشتر بیماران سلیاک تحمل می‌شود اگر مطمئن نیستید که چقدر گلوتن در یک محصول غذایی وجود دارد از مصرف آن خودداری نمایید.

تا زمانی که سطح گلوتن محصول پایین‌تر از ۲۰ پی‌پی‌ام باشد، خوردن آن برای بیشتر بیماران مبتلا به سلیاک ایمن است. حتما برچسب مواد غذایی را بخوانید، لازم است که عادت کنید هنگام خرید، ترکیبات هر محصول را بررسی کنید و از فرآورده‌هایی که حاوی غلات حاوی گلوتن هستند پرهیز کنید،

تشخیص گلوتن غلات و مواد غذایی برای بیماران سلیاک و دارای حساسیت به گلوتن

آزمایشگاه تخصصی ویرومد به عنوان آزمایشگاه مرجع اندازه گیری میزان گلوتن در غلات و مواد غذایی با مجوز سازمان غذا و دارو و سازمان ملی استاندارد با استفاده از تجهیزات پیشرفته و پرسنل متخصص سالهای متمادی با انجمن بیماران سلیاک و تولید کنندگان نان و فرآورده های غلات و دیگر مراکز تولید مواد غذایی در خصوص اندازه گیری و تعیین دقیق میزان گلوتن در فرآورده های خوراکی همکاری می نماید تا با آنالیز موادغذایی فوق در آزمایشگاه، فرآورده های فاقد گلوتن را بر اساس استانداردهای ملی و بین المللی تایید و برچسبهای فاقد گلوتن را برای تولید کنندگان مواد غذایی فاقد گلوتن گواهی و صادر نماید.

کلمات کلیدی

گلوتن، سلیاک، اندازه گیری گلوتن، آلرژي به گلوتن، غلات فاقد گلوتن

ویرومد، انتخاب کیفیت و سلامت

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *